Infrakamera - Odborné centrum termovizního měření

Vítáme Vás na stránkách INFRAKAMERA.CZ. Tento web neslouží pouze jako prezentace našich komplexních služeb v oboru termovizního měření, ale i jako zdroj informací, které Vám z naší dlouholeté praxe chceme poskytnout. V sekci galerie měření a sekci informace naleznete vše potřebné z problematiky metody infračervené termografie, včetně praktických ukázek z realizovaného měření. Provozovatelem webové stránky INFRAKAMERA.CZ je společnost IR INSPECTIONS, s.r.o.

Našim výstupem nejsou pouze barevné obrázky, ale především termodiagnostika, která objednateli odpoví na jeho otázky!

Termovize staveb Termovize v oblasti distribuce tepla Termovize v elektroenergetice Termovize v průmyslu Termovize v oblasti chladírenství 3D Termografický model Termovizní videozáznam Modelování tepelných mostů

Několik důvodů proč si objednat termovizní měření právě u nás

Oproti konkurenci nabízíme v rámci zvýhodňujících akcí NEOMEZENÝ POČET TERMOVIZNÍCH SNÍMKŮ snímané budovy. Nestane se Vám tedy, narozdíl od konkurence, že byste museli doplácet za zvýšený počet termovizních snímků. Tím se zároveň stáváme nejlevnějšími zhotoviteli termovizního měření na českém trhu.

Při spolupráci k získávání nových zakázek, Vám nabízíme ZAJÍMAVÉ SLEVY (25% z ceny za realizovanou Vámi získanou zakázku). Profesionální team, který se podílí na měření je sestaven s ODBORNÍKŮ na pozemní stavby, energetického auditorství, strojírenství a chemie.

Naše společnost IR INSPECTIONS, s.r.o. byla vybrána Ministerstvem průmyslu a obchodu pro rok 2010 na provozování bezplatného ENERGETICKÉHO PORADENSKÉHO A INFORMAČNÍHO STŘEDISKA EKIS.

Infrakamera, termovize, termokamera

Infrakamera je to samé, co termokamera nebo termovize. Její vzhled vypadá jako jako takový větší fotoaparát, viz. záhlaví těchto stránek. Infrakamera nesnímá fotografie ve viditelném spektru, ale ve spektru infrapaprsků, tedy o jiné vlnové délce, než vnímá naše oko. V infrazáření se přenáší tepelné záření, to znamená, že na to abychom viděli infrakamerou, nebotřebujeme denní světlo, ale jen tepelné záření. V noci, za uplné tmy je človek skrz infrakameru vidět, protože je teplejši než okolí.

Termovizní měření

Termovizní měření probíhá tak, že se infrakamerou podíváte na objekt, a v reálném čase vidíte, která místa mají vyšší teplotu, a ktrerá menší.

Pokud probíha snímání z venku, problémová jsou teplá místa. Pokud probíha snímaní zevnitř objektu, problémová místa jsou studená.

Termovize se používa i v jiných odvětvích, jako elektroenergetika apod. Tam je důležitým kritériem třeba zahřívání mostů na vodiči, potencionální místa elektrického zkratu atd.